Země plná dobrodružství – Polsko

O zóně v Německu jsme psali již minule. Dnes se podíváme, kam můžete s našimi auty vyrazit do Polska. Kromě historických památek, nabízí Polsko i jiné zajímavosti, jako rýžování zlata nebo 3. největší Zoo v Evropě. Vyberte si výlet podle sebe a vyrazte do Polska za unikátními zážitky.

Objevte zlaté písky

Zlatonosné písky řeky Kaczawy, která Zlatoryjí protéká, daly tomuto slezskému městu také jméno. V říčních píscích se tu zlato rýžovalo už ve středověku, amatérské hledače zlata ale u Kaczawy potkáte i dnes. Místní sdružení hledačů zlatých kamínků tu také léta pořádá „mistrovství světa“ v rýžování.

Hrad jako velitelství během 2. světové války

Na předměstí Valbřichu stojí mohutný romantický zámek, jedna z největších staveb ve střední Evropě. Hrad, který patřil původně polskému vévodovi Bolkovi, nechali jeho němečtí majitelé Hochbergové několikrát nákladně přestavět, naposledy počátkem 20. století. Zámek si nacisté za války vyhlédli jako místo pro Hitlerovo velitelství. Horu pod zámkem provrtali množstvím chodeb a vybudovali tu podzemní bunkry. Fronta však postupovala na konci války příliš rychle, takže Hitler zámek nikdy nevyužil. Dnes je tu hotel, takže se můžete, obrazně řečeno, vyspat v posteli připravené pro Hitlera.

Vodopád, co vás nenechá v suchu

Miedzygórze (česky Vlčí Důl) – maličká vesnice nacházející se v polském vojvodství Dolní Slezsko, v okrese Klodzko, velmi dobře dostupná pro všechny české turisty. Hustá zeleň kolem vodopádu, soutěsky, umělé můstky, odpočívadla – to vše vytváří neuvěřitelnou scenérii daného místa. Nikdo z návštěvníků se nemůže dost vynadívat na bublající vodní tok a pro pořízení fotografií, je toto místo doslova jako stvořené. Vstup do celého prostoru okolí vodopádu je volně přístupný. Pro lepší orientaci vede touto rezervací značení, a to červená turistická trasa, která začíná z parkoviště u ulice Wojska Polskiego.

Polská Zoo

Pokud patříte mezi milovníky zoologických zahrad a chtěli byste se na jeden den vydat do nějaké zoo v zahraničí, tak se určitě musíte vydat do polské metropole Wroclaw blízko českých hranic. Tato zoo má bohatou historií. Již 1865 se poprvé otevřela brána do jedné z největších zoologických zahrad Polska. V tu dobu zde byli chováni medvědi, vlci, bažanti, lišky či orli. V dnešní době je Wroclaw jednou z nejmodernějších zoo v Evropě. Co se týče počtu druhů zvířat, tak je s celkem 1132 jednotlivými zvířecími druhy třetí největší zahradou Evropy.

Pokud vám stoupá touha zase cestovat využijte první možnost a vyberte si cíl, který navštívíte jako první. Polsko či Německo, obě strany maji co nabídnout pro skvělý výlet. Na delší výlety za hranice doporučujeme modely Corolla Combi či Hatchback, C-HR, které svým prostorem umožní pohodlné cestování celé posádce.