How to Anytime: Nastavení sedaček

Mnoho z našich uživatelů by rádo vědělo, jak si nastavit různé funkce v autě, jako například polohu sedaček nebo jejich vyhřívání. Chceme zajistit vaše pohodlí, a proto vám zde ukážeme, kde všechna nastavení najdete a co dělají.

Poloha sedaček

  • Pokud si potřebujete uzpůsobit prostor na nohy, sáhněte lehce pod sedadlo, kde najdete kovovou páku. Stačí ji potáhnout nahoru a sedačku si nastavíte podle svých potřeb dopředu či dozadu.
  • Pokud sedíte rádi více nahoře, po levé straně sedačky naleznete plastovou páku. Páka, která je více vepředu (viz. obrázek), slouží k úpravě polohy výšky sedadla. Pokud za ni zatáhnete nahoru, sedadlo se zvedne. Pokud potřebujete sedačku nastavit níž, stačí zatlačit dolů.
  • Nikdo rád neleží během řízení. Polohu opěradla si nastavíte pomocí větší páky (viz. obrázek), které se nachází za již zmíněnou páčkou na polohování výšky sedadla.

Vyhřívání sedaček

  • Velice důležitý bod s blížící se zimou je vyhřívání sedaček. Pokud si chcete užít teplo po celou dobu vaší jízdy, můžete si pro sebe nebo spolujezdce zapnout ohřev sedaček, a to přímo na palubové desce (viz. obrázek – bod č.1). Pokud ohřev hledáte například v modelu Yaris, funkci výhřevu sedaček najdete mezi sedadly u ruční brzdy. V případě Corolly je výhřev sedaček ukrytý v přední části středové konzole, asi 30 cm pod úrovní rádia. Zde si můžete zvolit od mírného stupně ohřevu až po ten nejvyšší, který umí péct. Proto doporučujeme maximální výkon ohřevu použít pouze do nevyhřátého auta a následně stupeň snížit.

 

Kabina modelu CH-R

Kabina modelu Yaris

Kabina modelu Corolla

Doufáme, že jsme vám tímto článkem, upřesnili nastavení sedadel v našich autech. Pokud hledáte, jak nastavit klimatizaci, všechny informace naleznete zde. Jestli máte jakékoliv jiné dotazy, neváhejte nám napsat na našich sociálních sítích nebo na e-mail. Třeba právě váš dotaz zodpovíme v dalších návodech How to Anytime.