How to Anytime: Klimatizace

Klimatizace

Nastavení teploty ve vozidle může být občas zapeklitá situace a mnohokrát s tím uživatel může mít problém. V našem článku si ukážeme, že se není čeho obávat a při ideální teplotě si jízdu více užijete. Ačkoliv poloha nastavení (např. vyhřívání sedaček) se může v různých modelech Toyoty lišit, funkce zůstává stále stejná.

 1. Pod číslem jedna se ukrývá vyhřívání sedaček, které se pro zimní situace náramně hodí. V modelu C-HR jsou 3 stupně hřejivosti. Třetí a nejvyšší stupeň, doporučujeme pouze při rozehřívání vozu, opravdu pálí. U Toyoty Corolly je funkce High (silný) nebo Low (slabý) a Toyota Yaris má pouze jeden stupeň.
 2. Bod číslo dva je vyhřívání čelního okna. Tato funkce se také hodí v zimním období nebo při zamlžení čelního skla.
 3. Pod trojkou najdete automatické foukání. Udržuje vámi zadanou teplotu, a hlavně působí v místech kde je nejvyšší zima nebo teplo, aby teplota byla stále stejná. Doporučujeme kombinovat s bodem 11.
 4. Funguje na stejném principu jako bod dvě. S tím rozdílem, že zadní okno má na sobě „vyhřívané pásky“, a proto žádný vzduch nefouká.
 5. Tlačítkem číslo 5 vypnete celý systém klimatizace, ale sedačky mohou zůstat zapnuté.
 6. Číslem 6 si nastavíte určitou teplotu vzduchu buď pro řidiče nebo pro spolujezdce. V celém ročním období doporučujeme udržovat 21-22 stupňů Celsia.
 7. Intenzitu proudění vzduchu nastavíte pod tlačítkem číslo sedm.
 8. Pod číslem 8 si nastavíte směr proudění do kabiny.
 9. Při zmáčknutí tlačítka uzavřeného cyklu dochází k uzavření proudu z venku (např. při projíždění v tunelu), ale vzduch cirkuluje uvnitř.
 10. Při zapnutí tlačítka DUAL si spolujezdec může nastavit vlastní teplotu.
 11. Zastupuje dvě funkce. ECO mód pomáhá k úspoře zplodin a motoru, ale vůz se vyhřívá pomaleji. FAST mód je dobré kombinovat s tlačítkem AUTO (bod číslo 3) při nástupu do auta. Nastavíte si teplotu a vůz se rychle vyhřeje v místech kde je to potřeba.
 12. V poslední řadě máme tlačítko číslo dvanáct. Zapínáme tím kompresor klimatizace. Bez zapnutí “A/C” vozidlo chladit nebude, ale funkci doporučujeme využívat i v zimě. V tomto případě bude odvlhčovat vzduch vháněný do kabiny.

Kabina modelu CH-R

Kabina modelu Corolla

Kabina modelu Yaris

Doufáme, že vám tento článek pomohl a až se příště usadíte do některého z našich aut, již budete vědět, jak si vaši jízdu zpříjemnit. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně funkcí v autě, nebojte se nám napsat na některou z našich sociálních sítí a my podle počtu dotazů vytvoříme další článek, ve kterém zodpovíme třeba právě váš dotaz.