How to Anytime: CarPlay a Android Auto

Moderní technologie se promítla i do aut, ve kterých najdete mnoho funkcí. Pokud v autě rádi posloucháte hudbu, nebo vyřizujete během jízd hovory na handsfree, skvělou pomůckou vám bude CarPlay nebo Android auto. Co to je a k čemu slouží si popíšeme v dnešním How to Anytime.

CarPlay či Android Auto jsou funkce, která vám umožňují připojit mobilní telefon se systémem iOS či Android k autorádiu a zrcadlit tak obsah vašeho telefonu na velkou obrazovku rádia našich aut.

Díky tomu můžete bezpečně využívat vybrané aplikace svého mobilního telefonu a ještě více si tak užít svou jízdu. Připojení telefonu je velmi jednoduché. Pro připojení telefonu se systémem Android budete potřebovat aplikaci Android Auto a klasický nabíjecí USB kabel.

Majitelům Applu k připojení vystačí pouze nabíjecí Lighting kabel a aktivovaná hlasová Asistentka Siri. Výhodou je, že díky připojení telefonu přes nabíjecí kabel se nemusíte bát, že by se vám i při dlouhé jízdě telefon vybil.

Možnosti, které Android Auto a CarPlay nabízí

Připojením svého chytrého telefonu získáte řadu funkcí, které usnadní a zpříjemní vaši cestu. Mezi nejlepší funkce bezpochyby patří zrcadlení navigace Waze či Google Maps. To vám zajistí, že se při své cestě neztratíte ať už jedete kamkoliv a navíc budete mít aktuálnější informace o dopravních omezeních a provozu, nežli z běžných autonavigací. Výhodou také je, že si můžete najít nejbližší benzinku či místo, kde se cestou najíte.

Milovníci hudby a podcastů určitě ocení využití hudebních aplikací jako je například Spotify, Amazon Music či Google Play Music. Podporované jsou samozřejmě základní aplikace a funkce jako volání a zprávy. Pro zajištění bezpečnosti během vaši jízdy je nastaveno, že vám autoradio zprávy na displeji nezobrazí, ale rovnou přečte. Vy pak můžete hlasovým příkazem odpovědět. Tuto funkci můžete využít i pro chatovací aplikace jako je WhatsApp, Messenger či Skype. Volání je ještě jednodušší. Stačí najít jméno v seznamu kontaktů či zadat telefonní číslo a volat. Nemusíte tak držet mobil v ruce a riskovat pokutu, ale v klidu se věnovat řízení a přitom vyřídit svůj neodkladný hovor.

Další zajímavou funkcí, je zobrazení aplikace Kalendář. Díky tomu, už vám neunikne žádná schůzka či návštěva u lékaře a budete přesně vědět, kam vlastně zrovna potřebujete jet.

 

Aplikací, které při své jízdě můžete využít je spousta. Tak si nezapomeňte vzít jeden kabel do auta při vaší další jízdě s Anytime a můžete tak vyrazit v plné výbavě s technologiemi na cestu.