Zóna v Německu plná nových zážitků

Rozšířené zóny v Německu i Polsku s námi zůstávají i tento rok, a proto jsme si pro vás připravili hned několik tipů, kam se s našimi auty můžete podívat a dopřát si tak odpočinek s přáteli nebo romantický výlet s partnerem.

Aquapark Tropical Island

Necelých 60 km na jihovýchod od Berlína se nachází tropický ostrov! Ne tak úplně ostrov jako moderní zábavní park, ve kterém si budete připadat jako na dovolené v tropickém ráji.

Krásné teplé počasí po celý rok si můžete užít v malém městečku Krausnick, kde kromě ohromného vodního parku naleznete i největší saunový svět v Evropě.

Drážďany

Drážďany jsou historie, atrakce, ale i mnohé další zajímavosti, které můžete prozkoumat. Vybrat jen některou z nich, které byste mohli věnovat svůj celodenní výlet, nebude vůbec jednoduché. Navštívit můžete zámecký komplex Zwinger se světoznámými muzei a proslulou galerií, netradiční Německé muzeum hygieny nebo třeba zdejší zoologickou zahradu, která se věnuje asijské fauně. K té je to z Prahy po dálnici pouhých 150 km. Parkování přímo naproti vchodu stojí 1 € na tři hodiny nebo 3 € na celý den. Zoo lze nicméně v klidu projít za tři hodiny, takže klidně zvolte kratší variantu. Vstupenku do zoo pořídíte za 12 € pro dospělého a za 4 € pro dítě.

Walhalla

Asi deset kilometrů východně od Řezna se u malého města Donaustaf vypíná v kopci nad Dunajem unikátní stavba. Památník Walhalla je honosná klasicistní budova, kterou dal v letech 1830-1842 postavit král Ludvík I. Bavorský podle plánů architekta Leo von Klenze jako památník významných osobností. Uvnitř památníku je 1234 soch umělců, vojáků a dalších slavných osobností.

Stezka korunami stromů v Bavorsku

Bavorský les láká všechny návštěvníky na úžasný zážitek v nádherné přírodě. Poblíž městečka Neuschönau máte možnost procházet se mezi korunami stromů ve výši až 25 metrů nad zemí. Na konci 780 metrů dlouhé dřevěné visuté stezky pak můžete půl kilometru stoupat na 44 metrů vysokou vyhlídku, zvanou bavorská Eiffelovka, z níž uvidíte nejen na německou stranu Bavorského lesa, ale i na Luzný, jednu z nejhezčích šumavských hor.

Německo nabízí mnoho příležitostí na výlet. Všechny se nám sem bohužel nevejdou, ale i tak věříme, že je si z čeho vybrat! Vydejte se za odpočinkem i kulturou do Německa s našimi auty, a objevte něco nového.

Také nezapomeňte natankovat vaše pronajaté auto než překročíte hranice. Pokud budete potřebovat doplnit nádrž v Německu, využijte pouze čerpací stanice OMV se stejným postupem jako v ČR. V krajních případech můžete využít i BP/ARAL nebo Eni. Při tankování stačí pouze zavolat na infolinku, která vám sdělí PIN k čerpací kartě, kterou naleznete v přihrádce u spolujezdce.