Tip na výlet: Český Grand Canyon

S novým měsícem tu máme další tip na výlet. Pokud hledáte dokonalou vyhlídku v blízkosti Prahy, jste na správném místě. Lom Velká Amerika a jeho okolí jsou skvělou volbou na výlet s Anytime. O co přesně jde?

Lom Velká Amerika je fascinující místo v blízkosti Prahy, které stojí za návštěvu. Tento vápencový lom, dlouhý asi 800 metrů, 200 metrů široký a až 100 metrů hluboký, je zatopený průzračnou vodou a na jeho dně se nacházejí dvě navzájem propojená jezírka. I když je přístup do lomu zakázán, lze si ho bezpečně prohlédnout z vyhlídky přímo u parkoviště nebo z pěšin vedoucích kolem něj.

Místo je zajímavé nejen pro své přírodní krásy, ale také pro historický význam. Zdejší lomy byly totiž dříve cílovou stanicí politických vězňů a staly se kulturním dědictvím, které bylo natáčeno v mnoha filmech. Mimo jiné zde byly natáčeny scény do kultovního filmu Limonádový Joe a Akumulátor.

Malá Amerika, druhý vápencový lom v blízkosti Velké Ameriky, je menší, ale stejně působivý. Oba lomy jsou propojeny podzemními štolami, které však nejsou přístupné veřejnosti. V okolí lomů lze navštívit Malé pevnostní muzeum čs. opevnění z roku 1937 a posedět v kavárně na zahrádce.

Tak nečekejte a využijte váš volný čas na nové dobrodružství. Výlet trvá pouze 20 minut z Prahy, takže stačí nasednout do Anytime a můžete vyrážet!