How to Anytime: Nastavení zrcátek

Při používání vozu je nutné sledovat situaci kolem vás a koukat do zpětných zrcátek. Mnoho našich uživatelů by rado vědělo, jak si nastavit zrcátka na polohu sedačky, a protože chceme zajistit vaši bezpečnost, stručně si to popíšeme v článku.

Nastavení zrcátek

Náš vozový park se skládá z více modelů od značky Toyota. Nastavení zrcátek se kromě Toyoty Yaris, která má umístěné ovládání vlevo pod volantem na palubní desce, nijak neliší.

Yaris má ovládání zrcátek pomocí tlačítek. Podélné tlačítko má 3 polohy. Pokud zmáčknete tlačítko vlevo, začnete ovládat zpětné zrcátko u řidiče a pokud zmáčknete tlačítko vpravo, tak u spolujezdce. Jakmile je tlačítko ve vodorovné pozici, žádné zrcátko neovládáte. Nastavení úhlu a pohyb, je pomocí šipek (doleva, dolu, nahoru, doprava). Yaris má také funkci sklopení na tlačítku se znakem zrcátek.

Toyota Corolla a C-HR mají ovládání umístěné na dveřích u řidiče. Je zde Joystick, který ovládá veškeré funkce zrcátek. Otočením tlačítka doleva spustíte nastavování zrcátka u řidiče a otočením tlačítka doprava spustíte nastavení u spolujezdce. Jakmile budete mít jedno z nich vybrané, stačí tlačítkem pohybovat stejně jako u joysticku o 360 stupňů a podle toho se vám otáčí zpětné zrcátko.

Středové zpětné zrcátko se nastavuje ručně ve všech modelech a mělo by zaujímat takovou pozici, aby bylo vidět celé zadní okno.

Ve zpětných zrcátkách je důležité, aby byla vidět malá boční část vašeho vozu, silnice, ale hlavně vůz ve vedlejším pruhu. Nezapomeňte, že zrcátka mají takzvané mrtvé úhly a je potřeba si na to dát pozor.